הכשרה על טיפול בשיחות וידאו למטפלים וצוותים

עוד לפני שהגיעה הקורונה, יצרנו קורס וידאו ייחודי למטפלים: "מבוא לטיפול בשיחות וידאו" שמועבר על ידי גילי אגר, אשר חוקרת את התחום, מכשירה מטפלים בתחום ומהווה יועצת בתחום הטיפול מרחוק לגורמי בריאות הנפש והרפואה בארץ ובעולם.
הקורס (3 מפגשים של 90 דקות), נוגע הן בחלקים הטכניים והן בחלקים הדינאמיים של יצירת קשר מרחוק, והוא נרכש גם על ידי צוותים של מטפלים ממרפאות ציבוריות ופרטיות.
נא ללחוץ כאן לפרטים נוספים. 

בנוסף, אנו מעבירים הכשרות לצוותי טיפול, לשפח"ים, עמותות וארגונים שנאלצו לעבוד לעבודה מרחוק בשל משבר הקורונה, עם דגשים מותאמים לצורך של כל צוות.

ניתן ליצור קשר בעניין הכשרות אונליין עם מחלקת ההדרכות שלנו: Limud.karov@gmail.com

ללמוד מטובי המרצים בתחום הפסיכותרפיה בלי לצאת מהבית 

בנוסף להכשרה על טיפול בוידאו, אנו מקיימים הכשרות וידאו למטפלים במגוון נושאים על ידי מרצים מובילים בעולם הטיפול בארץ ובעולם. בהרצאות כל אחד צופה מהמחשב האישי שלו את ההכשרות ניתן לרכוש מוקלטות או להצטרף למפגשי הוידאו בזמן אמת.

כאן ניתן להכיר את  מגוון הקורסים.

החל משנת הלימודים תש"ף (2019) מפעילה לימוד קרוב גם תכנית שנתית אונליין ללימודי המשך בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בשם 'לימוד פסיכותרפיה קרוב', עם מיטב המרצים מהארץ ומהעולם. שנה"ל שמתחילה ב 28.10.20 תתמקד ביחסי אובייקט, וניתן לצפות בשיעורים החיים או בהקלטות.

להיכרות עם התכנים והמרצים בתכנית 'לימוד פסיכותרפיה קרוב' לחצו כאן.

 

 

 הצטרפות לטיפול קרוב כמטפלים

אנו תמיד שמחים לבחון אפשרות לצרף מטפלים חדשים ומעולים לצוות שלנו.

למעט מקרים חריגים, אנו קולטים אך ורק פסיכולוגים ועו"סים קליניים אשר נמצאים בישראל, וזאת משיקולי ביטוח.

למרבה הצער אין לנו אפשרות לצרף לצוות שלנו מטפלים ישראלים שחיים בחו"ל אלא אם יש להם רישיון מקצועי גם במדינה בה הם חיים וביטוח אחריות מקצועית לטיפול לכל מדינות העולם מהסיבות שתובאנה בהמשך.

אנו מראיינים הרבה מטפלים ומקבלים מעט וזאת כי חשוב לנו לשמור על הצוות שלנו מגוון ומדוייק מבחינת התמחויות, סוגי הכשרה וניסיון.

במידה והנך רוצה להגיש מועמדות להצטרפות, יש לשלוח מייל בצירוף קורות חיים, המלצות אם יש ופסקה כמה שיותר אישית המפרטת את הסיבה שטיפול מרחוק מעניין אותך.

כתובת: Tipulkarov@gmail.com

מידע למטפלים מרחוק שאינם חלק מטיפול קרוב

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים מרחוק 

מטפלים רבים פונים אלינו בשאלה בנוגע לביטוח אחריות מקצועית לטיפול בוידאו. אני שמחה לשתף מתוך המידע שצברתי אבל תחום הביטוח משתנה ומתפתח כל הזמן ולכן הייתי מציעה לכל מטפל לעשות את הבדיקות הרלוונטיות בעצמו ולא להסתמך רק על המידע המובא כאן.

למטפלים של טיפול קרוב יש ביטוח ייחודי מסוגו, אשר מקנה לנו ביטוח אחריות מקצועית גם כאשר אנו מטפלים לחו"ל והוא התאפשר הודות לתהליך היכרות מתמשך של סוכנות הביטוח עם עבודתנו המקצועית.

בבואכם לבדוק את אפשרויות הביטוח שלכם לטיפול בוידאו יש להפריד בין שלושה מקרים:

1. טיפול בוידאו כשהמטפל והמטופל יושבים בישראל

ניתן לקבל כיסוי במסגרת ביטוח אחריות מקצועית סטנדרטי ללא בעיה.

2. טיפול בוידאו כשהמטפל בישראל והמטופל בחו"ל

ביטוח זה אינו כלול בביטוחי אחריות מקצועית בדרך כלל וזאת מפני שישנן מדינות בהן אם המטפל יושב בישראל ומטפל אל מדינה אחרת בה אין לו רישיון – הוא עובר עבירה פלילית במדינה בה יושב המטופל וזאת למרות שהוא עצמו יושב בישראל. במידה וביטוח בין מדינות מתאפשר, הוא מכסה רק תביעות בישראל ולא מכסה בשום מקרה תביעות המוגשות בחו"ל.

דוגמאות (היפותטיות) לאפשרות של תביעות המוגשות בחו"ל:

  •   מטופל ישראלי שגר בארה"ב ומחליט לתבוע את המטפל שלו על רשלנות בארה"ב ולא בישראל.
  •   מטופל שתוקף שוטר בצרפת, ואז מתגלה על ידי המשטרה הצרפתית שהמטופל היה בטיפול של מטפל הנמצא בישראל והוא נתבע.
  •   הדרכת הורים של משפחה ישראלית שחיה באנגליה, אשר במקביל להדרכה מתגלה על ידי רופא המשפחה (האנגלי) שהילד סובל מהפרעות בתקשורת והמטפל הישראלי נתבע על רשלנות על ידי רשויות הרווחה הבריטיות.

3. טיפול בוידאו כאשר המטפל בעל רישיון ישראלי ויושב מחוץ לישראל בעת מתן הטיפול

כלל הידוע לנו, אין אף חברת ביטוח אשר מבטחת מטפלים כאשר הם יושבים מחוץ למדינה בה רישיונם המקצועי תקף.

זו גם הסיבה שלמרבה הצער אין לנו אפשרות לצרף לצוות שלנו מטפלים ישראלים הנמצאים בחו"ל ואשר אין להם רישיון מקצועי במדינה בה הם נמצאים, וזאת מפני שלטפל (גם אם זה בוידאו) כאשר הנך יושב במדינה שאין לך בה רישיון, נחשב לבלתי חוקי בפני החוק המקומי ברוב המדינות (בדיוק כמו שרופא שעלה ממדינה אחרת לישראל ללא רישיון ישראלי ומטפל באנשים כשהוא בישראל, עובר על החוק).

אם הנכם מטפלים ישראלים החיים בחו"ל, אתם מוזמנים לחפש את קבוצת מטפלות (תרפיסטיות) ישראליות ברילוקיישן בפייסבוק, אשר מקבצת מטפלים ומטפלות ישראלים מכל העולם לצורך שיתופי פעולה והעברת מידע.

העברת תשלום

דרך העברת התשלום המומלצת ביותר בין מדינות נכון להיום למיטב ידיעתנו היא PayPal.

שימו לב שיש להוציא חשבונית מס/קבלה עם העברת התשלום של המטופל ולא עם משיכת התשלום על ידי המטפל מתוך חשבונו.

תוכנות וידאו 

אנו עובדים עם תוכנה ייעודית שלנו.

תוכנות חינמיות לקיום שיחות וידאו הן Skype ו Google Hangout, וכן תוכנת zoom אשר מצריכה תשלום חודשי לצורך קיום פגישות שאורכות יותר מ 45 דקות.

"מה עוד צריך לדעת?"

זו שאלה ששואלים אותי הרבה ואני תמיד עונה עליה קצת בהתנשאות… הסיבה היא שמבחינתי טיפול מרחוק הוא עולם ומלואו ויש הרבה מאד מה לדעת עליו כדי לקיים אותו באופן

שיאפשר למרחב הטיפולי להיות מקצועי,  מיטיב ובטוח.

הנגישות של מאגרי המידע אונליין מאפשרת לכל אחד ואחת לחקור, ללמוד, לקרוא ספרים ומאמרים רלוונטיים ולהעמיק בנושא.

טיפול מרחוק יכול להיות חוויה מדהימה ויכול להיות חוויה לא מקצועית, מתסכלת ואף מזיקה, ומה שעושה את ההבדל הוא מידת המיומנות והמקצועיות של המטפל.

לכן אני ממליצה למי שמעוניין לטפל מרחוק ללמוד באופן יסודי, לתרגל ולהעמיק לפני שהוא "קופץ למים".

בהצלחה!